همه چیزی که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید…

از بین بردن مو‌های زائد بدن هر دو هفته یک بار با تیغ، بند انداختن و اپیلاسیون کاری پردردسر و البته دردناک است. اگر می‌خواهید روش جدید و بی‌دردسری پیدا کنید، لیزر موهای زائد جزو بهترین راه حل‌ ها خواهد بود.

مسلماً لیزر موهای زائد روش پرخرجی است؛ اما یکی از رایج‌ترین روش‌ها در مناطق مختلف جهان است. دستگاه‌های لیزر مو، نور متمرکز را به فولیکول‌های مو می‌تابانند و باعث از بین رفتن مو‌های زائد می‌شوند.

فواید لیزر موهای زائد چیست؟

فواید لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر، موهای زائد پا، صورت، بازو، خط مایو، زیربغل و بخش‌های دیگر بدن را از بین می‌برد. این روش مزایای خاص خود را دارد، هر کدام از سوال‌های پایین مزایای این روش عنوان می‌کند:

سرعت فرآیند لیزر موهای زائد چقدر است؟

حذف مو‌های زائد با لیزر بسیار سریع است و زمان کمی می‌برد. هر پالس لیزر که به طور همزمان مو‌های زائد زیادی را از بین می‌برد، کسری از ثانیه طول می‌کشد. حدود یک چهارم یک منطقه از مو‌های زائد را می‌توان در یک ثانیه از بین برد. در حالی که مناطق کوچک مانند پشت لب، کمتر از یک دقیقه و مناطق بزرگ‌تر مانند پا‌ها حدود یک ساعت طول می‌کشد.

دقت روش لیزر موهای زائد چقدر است؟

بر خلاف روش‌های دیگر از بین بردن مو‌های زائد، لیزر می‌تواند بدون آسیب رساندن به پوست بدن، بخشی از بدن را به طور خاص مورد هدف قرار دهد.

آماده سازی برای لیزر موهای زائد چگونه است؟

لیزر، با استفاده از سوزاندن ریشه مو، عمل موزدایی را انجام می‌دهد. این یک تکنیک در پزشکی است و نیاز به آموزش دارد زیرا دارای ریسک است. قبل از آنکه از لیزر استفاده شود باید پوست و مو توسط پزشک یا تکنسین مورد بررسی قرار گیرد.

اگر شما می­خواهید از لیزر برای درمان موهای زائد استفاده کنید باید شش هفته قبل از وکس و الکترولیز برای موزدائی استفاده نکنید. زیرا لیزر ریشه مو را هدف قرار داده و با خود مو که به طور موقت برداشته شده کاری ندارد. پس برای رسیدن لیزر به ریشه باید پوست از مو پاک شده باشد و یا بسیار کوتاه باشد.

میزان موفقیت روش لیزر چقدر است؟

طبق برآوردها، حدود ۹۰ درصد از افرادی که این روش را تجربه می‌کنند، پس از ۳ الی ۵ جلسه مو‌های زائد بدنشان به طور دائم از بین می‌رود.

در درمان با لیزر چه چیزی در انتظارمان است؟

درست قبل از انجام لیزر، موهایی که قرار است تحت درمان قرار گیرند در چند میلیمتری بالاتر از سطح پوست بریده می‌شوند. تجهیزات لیزر با رنگ و ضخامت مو و همچنین رنگ پوست، تنظیم و هماهنگ می‌شوند.

چرا لیزر موهای زائد در طی چندین جلسه صورت می گیرد؟

دلیل اینکه لیزر موهای زائد در چند جلسه صورت می گیرد این است که رشد مو در انسان دارای چرخه ای می باشد یعنی هر تار مو سه مرحه تکاملی که شامل مرحله رشد یا آناژن – مرحله انتقالی با کاتاژن – مرحله استراحت یا تلوژن می شود را طی می کند  .

لیزر فقط برای  موهایی که در مرحله رشد هستند تاثیر می گذارد و روی موهایی که کاتاژن و تلوژن باشند هیچگونه تاثیری نمی گذارد . به همین دلیل یکی از دلایلی که بسیار موثر در تاثیر گذاری لیزر واقع شده است ، تعداد موهایی است که در مرحله آناژن می باشند که لیزر می شوند .

برای اینکه تشخیص داد کدام نوع لیزر برای پوست فرد مناسب است باید نوع پوست را تشخیص داد . برای اینکه پوست خود را به راحتی بتوان تشحیص داد در این مقاله چند مود را توضیح داده ایم .

می توان پوست را برطبق رنگ پوست و مو و چشم تشخیص داد .

انواع پوست براساس عکس‌العمل نسبت به آفتاب

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

پوست نوع یک : پوستی می باشد که بسیار سفید می باشد و کک و مک دارد . و دارای موهای قرمز  و مردمک چشم آبی می باشد . پوست به سرعت در مقابل آفتاب می سوزد و در هیچ زمانی برنزه نمی شود .

پوست نوع دو : پوستی که سفید می باشد و موهای بلوندی دارد و دارای مردمک چشم هایی روشن می باشد در مقابل آفتاب دچار سوختگی می شود و در کمترین مواقعی پیش می آید که برنزه شود .

پوست نوع سه : پوست گندمی و قهوه ای می باشد.  در مقابل آفتاب در بعضی اوقات می سوزد و به اندازه کافی برنزه نمی شود .

پوست نوع چهار : پوست سبزه می باشد و موها و چشم هایی تیره دارد . پوست در برابر آفتاب به صورت عالی برنزه می شود و کم پیش می آید که پوست بسوزد .

پوست نوع پنج : پوست قهوه ای تیره می باشد . معمولا هیچ وقت در مقابل آفتاب نمی سوزد و به شدت برنزه می شود .

پوست نوع شش : پوست به طور کل تیره می باشد و تحت هیچ شرایطی در برابر آفتاب نمی سوزد.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه ها بر اساس تعداد شات و یا وسعت و سانتی از پوست که لیزردرهر جلسه انجام میشود محاسبه میشود در ادامه مطلب هزینه خدمات  به طور تقریبی بیان شده است.

موهای زائد چه مناطقی از بدن قابل درمان هستند ؟

لیزر موهای زائد صورت

به دلیل کیفیت بالای این دستگاه ها تمام نواحی بدن قابل درمان می باشند. نواحی عمده عبارتند از : صورت شامل پشت لبها – چانه و گردن – گونه ها – دور ابرو –  پیشانی – گوش – پستان – وسط سینه – شکم – پشت – زیر بغل – ساعد – بازو – شانه ها – ساق پا – ران – کشاله ران – خط مایو – باسن .

عوارض جانبی لیزر موهای زائد ممکن است چی باشد؟

معمولاً یک یا دو روز پس از لیزر، قسمت‌هایی از بدنتان که تحت لیزر قرار گرفته همانند زمانی که آفتاب سوخته می‌شود، می‌سوزد و سرخ می‌شود. کمپرس سرد و کرم‌های مرطوب‌کننده به رفع سوزش و سرخی این قسمت‌ها کمک می‌کنند. اگر صورت خود را لیزر کرده‌اید، اگر پوستتان تاول نزده، از لوازم آرایشی برای پوشاندن تغییرات ناخواسته استفاده نکنید. البته تاول زدن در افرادی که از لیزر استفاده می‌کنند، بسیار نادر است.

پس از ۳۰ روز موهای زائد منطقه لیزر شده کم کم می‌ریزند. سعی کنید در این روز‌ها از ضد آفتاب استفاده کنید تا پوستتان ورم نکند و قرمز و خشک نشود.

برخی دیگر از عوارض جانبی لیزر مو عبارتند از: قرمزی پوست، تورم و زخم. در این روش زخم دائمی یا تغییر دائمی در رنگ پوست بسیار نادر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *